پیمایش جنگل تاریک

پیمایش جنگل تاریک

 

به نام خدا

 

گزارش پیمایش جنگل تاریک دشت برم

در روز جمعه 22 دیماه 1396 با یک دستگاه مینی بوس از طریق جاده جدید کازرون به شیراز بطرف دشت برم حرکت کردیم.

جنگل تاریک واقع در مختصات جغرافیایی29 درجه و 33.184 دقیقه شمالی، 51 درجه و 51.554 دقیقه شرقی در کیلومتر 2 جاده‌ای که از میان جنگلهای زیبای بلوط دشت‌برم می گذرد و در فاصله 30 کیلومتری شهرستان کازرون قرار دارد. علت نامگذاری این جنگل برای نگارنده مشخص نیست و بیشتر در بین کوهنوردان منطقه به این نام مشهور هست و ممکن است انتخاب نام  آن به این دلیل باشد که چون این جنگل در میان تنگه‌ای قرار دارد و شاخ و برگ درختان بلوط در همدیگر تنیده شده‌اند و مانع از عبور نور خورشید می‌شوند بنام جنگل تاریک مشهور شده است.

برای رسیدن به این تنگه و جنگل زیبا، در جاده دشت برم حدفاصل سه راه روستای کلانی تا روستای دشت برم، در سمت راست جاده اصلی، یک جاده فرعی و خاکی قرار دارد که با ماشین تا ابتدای تنگه می توان رفت و از انجا پیمایش را شروع کرد.

برای بزرگنمایی تصویر، راست کلیک کرده و گزینه اول را انتخاب کنید. ترک مسیر هم در پایین صفحه موجود می‌باشد

ما در ساعت 6 صبح از کازرون حرکت کردیم و در ساعت 6:30 به ابتدای تنگه و جنگل تاریک رسیدیم بعد از حدود دو ساعت پیمایش در ساعت 8:45 دقیقه به بالای تنگه و در واقع قله آن رسیدیم که دشتی وسیع و سرسبز بود و پایین دستمان دریاچه خشکیده پریشان که هر بیننده‌ای را به تاسف و حسرت وا می‌داشت. بزرگترین دریاچه آب شیرین فلات ایران که روزی محل رفت امد پرندگان مهاجر و گونه‌های کمیاب که در این دریاچه سکنی می‌گزیدند ولی الان قطره‌ای از این دریاچه بسیار زیبا باقی نمانده است!.

بعد از یک ساعت توقف و صرف صبحانه و گرفتن چند عکس یادگاری در ساعت 10 بطرف پایین برگشتیم.

 

راهنما و گزارشگر: مهرداد بحرانی

 

اسامی همنوردان: ناهید رضاییان پور، لیلا محبی، عفت محبی، زهرا بادپا، نگین حسامی، لاله جوکاران، سلما عینی، آرزو دهقانی، لیلا جلیل‌پور، پگاه قربانی، محمد بشارتی، شایان امیرعضدی، علی ماهیانه، مجتبی قاسمی‌زاده، حمید رجائی، امیرحسین توکلی، مهرداد بحرانی

همنوردان مهمان: غلامرضا ایزدپناه، علی بشارتی

 

 

 

 

 

 

 

ترک مسیر جنگل تاریک (دانلود)

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...