برنامه کوهپیمایی یک روزه وارک به دشت ارژن

برنامه کوهپیمایی یک روزه وارک به دشت ارژن

 

به نام خالق زیبایی ها

گزارش برنامه کوهپیمایی یک روزه وارک به دشت ارژن

وارک روستایی از توابع بخش کوهمره شهرستان کازرون واقع در استان فارس است؛ این روستا در دهستان دشت برم قرار دارد و بر اساس سرشماری آمار ایران در سال1385جمعیت آن 243 نفر (49خانوار) بوده است. صبح جمعه در تاریخ 95/8/28 بعد از سوار شدن، در ساعت 7:00 بامداد به محل مورد نظر رسیدیم. سرپرست گروه با معرفی خود به افراد جدید گروه و خوش آمدگویی، از آنها خواست که خودشان را به اعضای تیم دوستانه بهار معرفی کنند پس از آشنایی با افراد، با ذکر زیبای الله راهی کوه و کمر شدیم هوا کاملا روشن بود و با نسیم خنک و دلپذیری که می وزید هر لحظه ما را از دیدن طبیعت زیبا و دل انگیز پاییزی، سرمست می کرد و همچنان ما را برای ادامه مسیر و رسیدن به مقصد مشتاق تر می کرد، در ساعت 7:10دقیقه پس از انجام حرکات کششی جهت گرم کردن بدن گرد هم آمدیم و با لب هایی خندان و چهرهایی بشاش و پر انرژی، تمرین را به پایان رساندیم و راهی مقصد مورد نظر شدیم.

 آری، پاییز، وفادارترین فصل خداست. حافظه خیس خیابان های شهر را همیشه همراهی می کند. هی می بارد و هی می بارد و هر سال عاشق تر از گذشته هایش گونه های سرخ درختان را می بوسد. بعد از عبور از مسیر اصلی جاده روستا و فراز و نشیب های فراوان حدود ساعت 8:22 دقیقه در مکانی صاف و منظره ای فوق العاده محصور انگیز برای استراحت و صرف صبحانه توقف کردیم و در کنار اعضای تیم پر انرژی و توانمند بهار صبحانه ای لذید و دلچسبی را که آراسته از رنگ های زیبای پاییزی بود میل کردیم، سپس در ساعت9:28 دقیقه جهت ادامه ی مقصد به طرف کوه حرکت کردیم، منظره ی این روستا با گیاهان عجیب و خواص دارویی  بسیارآن ها توجه  هر رهگذری را به خود جلب می کرد و خلقت زیبای آفرینش را مشتاقانه به رخ می کشید.

بعد از دو توقف کوتاه در مسیر، سرانجام پس از پیمودن مسافتی حدود 13 کیلومتر و مسیر نسبتا دشوار درساعت14:04دقیقه بعد از ظهر به مقصد رسیدیم و با تماشا کردن آبشار و چشمه ی گوارا و زلالش انگار جانی دوباره گرفتیم و سراپا غرق لذت و شور و هیجانی وصف ناپذیر توام با خستگی فراوان ناشی از یک کوهپیمایی بی نظیر شدیم و در ساعت15:05تا16:30در مکانی دنج اطراف چشمه برای خوردن ناهار توقف کردیم؛ در نهایت بعد از اتمام ناهار با طی کردن مسیر بسیار کوتاه و همواری به سمت ماشین حرکت کردیم، سرانجام در ساعت 20:10 دقیقه به شهر سبز کازرون وارد شدیم.

سرپرست: امیرحسین توکلی

راهنما: ناهید رضاییان پور

عقبدار: مهرداد بحرانی

بازرس فنی و عکاس: غلامرضا جویبار

دیده بان: ایلین کریمی

گزارشگر: اوا طیران

اسامی همنوردان: ناهید رضاییان پور، لیلا محبی، عفت محبی، فریده راهرو، ایلین کریمی، اوا طیران، غلامرضا جویبار، حسین جویبار، امیرحسین توکلی، شایان امیرعضدی، مهرداد بحرانی، امیر نظریه، احمدرضا رضازاده

اسامی مهمانان: بیژن قنبری، سیده منیره رضوی، سیده مونا عربشاهی، پگاه سروی، بهاره دهقانی، مریم بحرانی، خانمها هوشمندی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...