برنامه نیم روزه به مقصد امام زاده پیربنکی

برنامه نیم روزه به مقصد امام زاده پیربنکی

 

به نام خدا

گزارش برنامه نیم روزه به مقصد امام زاده پیر بنکی

خیزید و خز آرید که هنگام خزانست / باد خنک از جانب خوارزم  وزانست

آن برگ رزان بین که بر آن شاخ رزانست / گویی به مثل پیرهن رنگ‌ رزانست

پاییز در دید عموم فصل خزان و مردگیست، اما اینگونه نیست. پاییز فصل زندگیست، فصل عاشقی و دلدادگی. در پاییز باید رفت، باید دید، باید عاشق شد، باید زیست باید صدایش را شنید. هوایش را نفس کشید، این بوی عاشقیست. به همین جهت تیم دوستانه بهار برنامه ای را برای بازدید از طبیعت زیبای پاییزی کازرون ترتیب دادند. برنامه ای نیم روزه از روستای پل آبگینه به مقصد امامزاده پیربنکی در دامان طبیعت و کوهای دشت زیبای برم.

در هشت کیلومتری جاده قدیم کازرون به شیراز، پس از عبور از کتل مشهور« پیرزن»، و در مختصات جغرافیایی 34 درجه و 29 دقیقه شمالی و 48 درجه و 51 دقیقه شرقی، بقعه ای ساده و گچی از دور نمایان می شود که به « پیربنکی » معروف است. در گذشته مسافرین خسته پس از طی مسافتی چند از جاده شوسه کازرون به شیراز لحظاتی در این مکان به استراحت می پرداخته اند. این بقعه در مجاورت قبرستانی قدیمی واقع شده که در آن سنگ تیرهای بزرگ و منقوش به خطوط و اشکال زیبا دیده می شود. ویژگی این بقعه که زبان زد عام و خاص است، رویش دو درخت بنه(پسته کوهی) بر بالای بام و گنبد آن است. یکی از آن ها در انتهای فوقانی گنبد ریشه دوانده و مشخص نیست که ریشه آن از کجاست امّا سرسبز است و هر ساله میوه می دهد. دیگری در لای دیوار بقعه بیرون آمده و با زمین ارتباطی ندارد. بقعه مزبور دارای سنگ قبری است که در داخل ضریحی چوبی قرار گرفته است.

صبح روز جمعه بعد از سوارشدن درساعت 5:50 دقیقه بود که به مقصد مورد نظر رسیدیم سرپرست گروه با معرفی خود به افراد جدید الورود به گروه و خوش امدی گویی، از آنها خواست که خودرا به دیگر اعضای تیم دوستانه بهار معرفی کنند بعداز آشنایی با افراد، با گفتن نام زیبای خداوند راهی کوه و دشت شدیم چندی نگذشته بود که هوا رو به روشنایی بود و صدای جیک جیک گنجشکان وپرندگان به گوش می رسید گویا به هم سلام، و به شکرانه یک روز دیگر خدا را سپاس می کردند در ساعت  6:45 برای استراحت توقف کوتاهی داشتیم ودهان خود را با خوردن شیرینی و شکلات شیرین کردیم و سپس بعد از8 دقیقه دوباره راهی شدیم به دلیل اینکه افراد جدیدی به همراه داشتیم توقفهای بیشتری داشتیم ساعت 9 به امازاده پیربنکی رسیدیم و با گفتن صلوات برمحمد و آل محمد، درب امزاده را بازکردیم و وارد صحن شدیم و زیارتی برای سلامتی وتندرستی دوستان کردیم و صبحانه را درکنار دوستان با خوبی، نوش جان کردیم؛ ساعت 12سوار برماشین همراه با یک دنیا خاطره شیرین راهی کازرون شدیم و به مقصد رسیدیم.

به امید صعودهای بالاتر و بهتر درکنار دوستان بهاری

سرپرست: ناهید رضاییان پور

راهنما: راحله نظریه

کمک سرپرست: مهرداد بحرانی

گزارشگر: فریده راهرو

دیده بان: ایلین کریمی

عکاس: مجتبی قاسمی زاده

عقبدار: آرش خداپرست

اسامی همنوردان: ناهید رضاییان پور، لیلا محبی، عفت محبی، راحله نظریه، فریده راهرو، ایلین کریمی، مجتبی قاسمی زاده، فرهاد شجاعی، مهرداد بحرانی، شایان امیرعضدی، آرش خداپرست

اسامی مهمانان: فاطمه کرمی، شیدا قاعدنیا، مرضیه دهقانی، اوا طیران، حدیث مشایخ، لیلا ورع، علی قاسمی زاده، بیژن قنبری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...