صعود به ارتفاعات دردانه

صعود به ارتفاعات دردانه

 

به نام خدا

گزارش صعود به ارتفاعات دردانه

صبحگاه جمعه در تاریخ ۳۰ مهرماه ۹۵، دوستان بهاری در ساعت ‌۵، برای صعود به ارتفاعات دردانه آماده حرکت شدند. دردانه روستایی در شرق شهرستان کازرون که حدودا در ۳۵ کیلومتری آن واقع شده است. این روستا از توابع بخش کوهمره سرخی شهرستان کازرون در استان فارس و در دهستان دشت برم قرار گرفته که بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵ جمعیت آنجا ۱۵۸ نفر بوده است.

 منطقه دردانه از نظر پوشش گیاهی شامل انار، بادام، گردو، آلو بخارا، آلبالو کوهی، ازگیل، کیوی، سنجد، گلابی، سیب و انواع مرکبات است.

 ارتفاعات این روستا همچنین دارای محصولات کوهی بسیاری است که بعضا و یا همه ی آن ها خاصیت گیاهی دارند که این محصولات شامل: تمشک، بنک، کنار، انجیر و ... و گیاهان دارویی مثل: گل بابونه، گل گاو‌ ‌زبان، کاسنی، گل نسترن، گل محمدی و گل رز است.

۲۰دقیقه پس از پیاده شدن از مینی بوس و آغاز مسیر جاده ی خاکی ابتدای روستای دردانه در ساعت ۶:۱۵ دقیقه، اعضای گروه به انجام حرکات کششی و نرمشی پرداختند.

پاییز، فصل پر شکوه رنگ ها، همیشه یک حرف تازه دارد و همیشه طرحی نو می زند بر دل قالی هزار نقش‌‌ زمین. بعد از عبور از مسیر اصلی جاده ی روستا، و اندک فراز و نشیب، حدود ساعت ۸:۴۵ دقیقه در سایه سار درختی برای استراحت و صرف صبحانه مستقر شدیم.

سفره ی رنگین نون، پنیر، گوجه‌ به همراه عطر خیارِ صبحانه گشوده شد و لقمه خنده و شادی را در دهان گذاشتیم در حالی که زیبایی طبیعت سخاوتمند، چاشنی دقایقمان بود.

 پس از صرف صبحانه در ساعت ۹:۳۰ دقیقه، آماده ی بازگشت شدیم و در ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه در ابتدای جاده ی روستا، سوار مینی بوس شدیم و به سمت کازرون برگشتیم.

 سرپرست این برنامه: فریبا راهرو

راهنما: مجتبی قاسمی زاده

عکاس: مهرداد بحرانی

گزارشگر: نگین حسامی

اعضای این برنامه و مهمانان بهاری: فریبا راهرو، مجتبی قاسمی زاده، علی قاسمی زاده، عفت محبی، لیلا محبی، نگین حسامی، مهرداد بحرانی، راحله نظریه، شیما اکبری، فریده راهرو، شایان امیرعضدی، شراره شریف، سهند جمشیدی، احمدرضا رضازاده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

3 نظر

Mehrdad Bahrani (نا مشخص)  ۱۳۹۵/۰۸/۱۴ - ۲۳:۴۰:۵۵

با سلام خدمت همه دوستان همنورد برنامه خیلی خوبی بود. با تشکر از سرپرست، راهنما و گزارشگر این برنامه، به امید موفقیت روز افزون برای تیم کوهنوردی بهار.

rahele  ۱۳۹۵/۰۸/۱۴ - ۲۳:۵۸:۱۱

به امیدصعودهای بیشتردرکنارهم.

Negin  ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ - ۰۰:۰۸:۱۲

سرفراز باشید و پیروز، ممنونم از همگی دوستان خوبم...